29.05.2024

Україна на Лейпцизькому книжковому ярмарку представить особливу літературну програму та національний стенд

Україна на Лейпцизькому книжковому ярмарку представить особливу літературну програму та національний стенд

З 21 по 24 березня 2024 року відбудеться Лейпцизький книжковий ярмарок, де Україна буде мати власну, спеціально організовану літературну програму під назвою “Українські історії опору та ідентичності”.

Програму представить Goethe-Institut в Україні, спільно з Національним культурно-мистецьким та музейним комплексом “Мистецький арсенал” у співпраці з Українським інститутом книги та Українським інститутом, із гаслом “Крихкість існування”.

Програма складається з 28 подій, в яких братимуть участь відомі українські та іноземні письменники, літературознавці, журналісти та думки лідери. Під час цих подій вони обговорюватимуть розвиток української літератури та видавничої справи під час війни, питання деколонізації та літературу, що присвячена військовим.

Окремою подією буде вшанування пам’яті військового та поета Максима Кривцова, який загинув у січні 2024 року на фронті. Про його поетичну збірку “Вірші з бійниці” будуть розповідати Дмитро Вербич, Анастасія Нікітіна, Анастасія Худавердян та Катерина Калитко. У фокусі також будуть текстові твори інших воїнів-письменників, таких як Станіслав Асєєв, Артем Чех, Андрій Любка, Олена Стяжкіна.

На національному стенді України, який організовує Український інститут книги, будуть представлені 11 видавництв, серед яких “Час Змін Інформ”, “Видавництво Час Майстрів”, німецько-український журнал Gelblau, “Видавництво Білка”, “Видавництво Саміт-книга”, “Видавництво АССА”, “Видавництво Старого Лева”, “Видавництво Наш Формат”, “Вільний Вітер”, “Видавництво Парасоля” та проєкт Better Time Stories.

На стенді буде представлено близько 150 видань різного жанру та тематики – від класики до сучасних авторів, від дитячої літератури до історичного нонфікшну тощо. Також будуть представлені книги Максима Кривцова, Андрія Гудими та Гліба Бабіча – письменників-воїнів, які загинули на фронті, захищаючи Україну.

Більш детально про участь України тут.

Ця програма стала можливою завдяки постійній підтримці міста Лейпциг, Саксонської державної канцелярії та Лейпцизького книжкового ярмарку.

Джерело: Мінкультури