27.05.2024

Уряд затвердив програму розвитку української мови до 2030 року

Уряд затвердив програму розвитку української мови до 2030 року

Сьогодні, 15 березня, урядом була затверджена нова програма, яка ставить перед собою мету зробити українську мову більш популярною. Програма буде діяти до 2030 року.

Основна ідея – розвивати українську мову в усіх сферах життя, від державної служби до побуту.

Міністерство культури інформує, що програма має багато цікавих напрямків. Зокрема, вона передбачає акцент на підвищення рівня володіння українською мовою серед держслужбовців та в усіх сферах життя.

До 2030 року всі державні службовці і педегогічні працівники мають володіти українською мовою на високому рівні.

Окрім цього, програма передбачає підтримку української мови за межами країни. Мета – зробити українську мову більш популярною серед іноземців.

Нова програма також ставить перед собою завдання зробити українську мову основною мовою спілкування в побуті. Для цього будуть створені умови для зручного використання української мови у всіх сферах життя.

Загалом, програма має амбітні цілі щодо розвитку української мови. Вона передбачає широкий спектр заходів, спрямованих на популяризацію та підтримку української мови, яка є важливим складником національної ідентичності та культурної спадщини України.

Нагадаємо, раніше Міністерством культури інформаційної політики була розроблена програма відповідно до вимог розпорядження Кабінету Міністрів України про затвердження Концепції.