26.05.2024

Disney перевипустить міжнародну телевізійну версію “Оскар” з нагородженням українського фільму “20 днів у Маріуполі”

Disney перевипустить міжнародну телевізійну версію “Оскар” з нагородженням українського фільму “20 днів у Маріуполі”

Американська кіноакадемія заявила, що перевипустити міжнародну телевізійну версію церемонії “Оскар”, в якій буде відзначено успіх українського документального фільму “20 днів у Маріуполі”.

Про це повідомляє Deadline.

У своєму виступі під час нагородження Мстислав Чернов висловив сум за руйнівні втрати серед мирного населення, які спричинило російське вторгнення. Він закликав кіноспільноту приділити увагу “відновленню історичної справедливості, щоб правда торжествувала і щоб мешканці Маріуполя і ті, хто віддав своє життя, ніколи не були забуті”.

Нагадаємо, після висловлення обурення українського телеканалу “Суспільне” щодо відсутності нагородження українських документалістів та промови режисера фільму Мстислава Чернова у міжнародній скороченій телеверсії премії “Оскар”, Американська кіноакадемія пообіцяла включити в цю версію момент нагородження фільму “20 днів у Маріуполі”.

Пояснюється, що обмеження часу у скороченій версії становить 90 хвилин, і тому зазвичай включають лише 12-15 номінацій з 23. У Disney пояснили, що вирізали нагородження фільму через ці часові обмеження, і вибір номінацій для цієї версії був зроблений заздалегідь.

Після цього Національна рада України з питань телебачення та радіомовлення звернулася до The Walt Disney Company з проханням включити фрагмент нагородження українського фільму до міжнародної телеверсії премії “Оскар”. Академія погодилася на оновлення міжнародної версії “Оскара”, в якій збережено нагородження українського фільму “20 днів у Маріуполі” за категорією “Найкращий документальний фільм”. Оновлену версію отримають всі глобальні ліцензіати “Оскара” через розсилку.