27.05.2024

ЮНЕСКО підтверджує, що в Україні РФ пошкодила 346 об’єктів культури

ЮНЕСКО підтверджує, що в Україні РФ пошкодила 346 об’єктів культури

На початку березня 2024 року ЮНЕСКО підтвердила пошкодження 346 культурних об’єктів в Україні внаслідок вторгнення РФ, що стало серйозним викликом для збереження та захисту культурної спадщини країни.

Про це повідомила голова Бюро ЮНЕСКО в Україні К’яра Децці Бардескі під час презентації та експертного обговорення “Аналіз та синхронізація українського законодавства у сфері охорони культурної спадщини”, – передає Укрінформ.

“Всі ми є свідками постійних атак на об’єкти культурної спадщини. ЮНЕСКО станом на сьогодні вже верифікувало пошкодження 346 об’єктів культури в Україні”, – сказала вона.

Бардескі також нагадала про те, що ЮНЕСКО неодноразово засуджувала атаки на культурну спадщину України та об’єкти Всесвітньої культурної спадщини, підкреслюючи, що відповідно до міжнародного права умисне знищення культурних об’єктів може розглядатися як воєнний злочин.

За оцінками ЮНЕСКО Україні потрібно щонайменше $9 мільярдів протягом наступного десятиліття для відновлення культурних об’єктів та розвитку туристичної галузі.

Крім того, ЮНЕСКО виступила з закликом до міжнародної спільноти підтримати Україну в зусиллях з відновлення пошкоджених культурних об’єктів та зміцнення захисту культурної спадщини від подальших атак. Організація також наголосила на важливості спільних зусиль для збереження світового культурного надбання та відстоювання цінностей світової спадщини в умовах конфліктів та кризових ситуацій.