27.05.2024

Український режисер, який отримав поранення на Майдані та “катався” в автозаку, здобув “Оскар”: цікаві факти

Український режисер, який отримав поранення на Майдані та “катався” в автозаку, здобув “Оскар”: цікаві факти

Фільм “20 днів у Маріуполі” українського режисера Мстислава Чернова отримав “Оскара” у номінації “Найкращий повнометражний документальний фільм”. Сам режисер також має вражаючу біографію.

Мстислав Чернов, 39-річний міжнародний журналіст, фотограф і відеограф американського агентства новин The Associated Press, висвітлював різні конфлікти по всьому світу, включаючи роботу в Іраку, Сирії, секторі Газа, Франції та Гонконгу. Він також зафільмував важливі історичні події в Україні.

У 2014 році Чернов був поранений під час Революції Гідності на Майдані Незалежності в Києві. Його руку пошкодили під час нападу силовиків на журналістів. Він також опублікував перші світлини з місця падіння літака авіакомпанії Malaysia Airlines на Донеччині.

У 2020 році чоловіка побили білоруські правоохоронці під час протестів проти режиму Лукашенка. Незважаючи на свої страхітливі досвіди, він стверджує, що робота над фільмом “20 днів у Маріуполі” була найстрашнішою в його житті.

“Маріуполь — це був найстрашніший і найважчий момент мого життя, ці 20 днів. І для мене, і для команди. І думаю, що для всіх, хто пережив чи, на жаль, не пережив цієї страшної облоги. Такого за вісім років зйомок у зонах конфлікту я ніколи не переживав. Настільки інтенсивний і безконтрольний, неприцільний вогонь з боку агресора, стільки вбивств цивільного населення та небезпечної роботи. Раніше зі мною ніколи такого не було— поділився Мстислав.

11 лютого 2024 року Чернов отримав премію Гільдії режисерів Америки за цей фільм, який також виграв номінацію “Найкращий документальний фільм” на кінопремії BAFTA.