26.05.2024

Українська художниця увійшла до топ-50 найвпливовіших жінок у сфері архітектури та дизайну

Українська художниця увійшла до топ-50 найвпливовіших жінок у сфері архітектури та дизайну

Українська художниця Вікторія Якуша увійшла до списку найвпливовіших жінок в галузі архітектури та дизайну за версією видання Dezeen. Жінка є засновницею студії Yakusha Design. Серед інших видатних особистостей, які потрапили до цього списку, — Лі Еделькурт, Паола Антонеллі, Келлі Вірстлер, Патріція Уркіла, Стелла Маккартні.

Вікторія Якуша є архітекторкою та дизайнеркою. У 2014 році вона створила бренд Faina, який спрямований на популяризацію української культури та традицій через дизайн. У 2018 році вона організувала дизайн-експедиції з метою просування ремісництва та українських традицій.

Починаючи з 2022 року, Якуша активно виступає як лекторка, поширюючи ідеї української спадщини та культури на міжнародних платформах, таких як Parsons School of Design та Sciences Po Institute for Political Studies у Парижі. Крім того, вона приєдналася до проєктів щодо розвитку Чернігова та проєктування музею Марії Приймаченко в Болотній.

Остання інсталяція Вікторії Якуші, “The Land of Light”, на Design Miami отримала визнання критиків та кураторів своїм унікальним підходом. Два роки тому вона стала членом журі Dezeen Awards 2020.