22.05.2024

Залужний взяв участь у створенні фільму про Героя України з позивним “Да Вінчі”

Залужний взяв участь у створенні фільму про Героя України з позивним “Да Вінчі”

Колишній головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний знявся в документальному фільмі “Да Вінчі”, що розповідає історію Героя України Дмитра Коцюбайла.

В повідомленні на сторінці фільму у Facebook зазначено, що Залужний та Коцюбайло були надзвичайно близькими та постійно контактували.

“Залізний Генерал поділився своїми спогадами про знайомство і дружбу з Дмитром Коцюбайлом! Вони постійно перебували на зв’язку та були дуже близькими, а коли Дмитра нагородили Зіркою Героя України він попросив, щоб саме Валерій Федорович одягнув йому цю нагороду. Це було надзвичайно важливе інтерв’ю і ви переконаєтесь в цьому під час перегляду нашої стрічки”, — йдеться у повідомленні.

Кінокартина розкриває історію Дмитра Коцюбайла, який відправився на фронт у віці 18 років після подій Майдану.

“За 9-ть років на війні Дмитро став легендарним командиром, який в своїй сміливості і самовідданості слугував прикладом для багатьох побратимів. Наш фільм має на меті не лише докладно розказати історію життя великого воїна, а й дослідити еволюцію його становлення, як патріота і захисника. Цією стрічкою ми спробуємо дати відповіді також на питання, що повпливало на формування Да Вінчі, та як молодому юнакові вдалося створити один із найефективніших підрозділів на фронті”, — йдеться в описі проєкту.