27.05.2024

Оголошено лауреатки на премію Women in Arts-2024

Оголошено лауреатки на премію Women in Arts-2024

Лауреаткою премії “Women in Arts-2024” у номінації “Жінки в літературі” стала поетка і морська піхотиниця Ярина Чорногуз.

До фіналу номінації увійшли поетка Любов Якимчук, поетка й перекладачка Ія Ківа, поетка і парамедикиня добровольчого батальйону “Госпітальєри” Олена Герасим’юк, письменниця й журналістка Олеся Яремчук.

До експертної ради в цій номінації увійшли Галина Крук, Григорій Семенчук і Роман Малиновський. Членами експертного журі стали Ірина Старовойт, Анастасія Євдокимова й Олександр Савчук.

У категорії “Жінки в культурному менеджменті” перемогу здобула директорка Меморіального музею тоталітарних режимів “Територія Терору” Ольга Гончар. Експертна рада складалася з Богдана Тихолоза, Богдани Брилинської та Ольги Дячук. Експертне журі представляли Ігор Пошивайло, Юлія Ваганова та Ліна Романуха.

Переможницею у номінації “Жінки в культурній журналістиці, критиці та дослідженнях” стала дослідниця сучасного мистецтва, головна редакторка “Суспільне Культура” Катерина Яковленко.

Експертна рада включала Дарію Бадьор, Богдана Логвиненка та Радославу Кабачій, а експертне журі – Оксану Баршинову, Мирослава Лаюка та Анастасію Платонову.

Переможниць у галузях музики, театру, кіно, візуальних мистецтв, культурної журналістики та менеджменту можна буде переглянути на сайті премії. “Women in Arts” – незалежна премія, заснована у 2019 році Українським інститутом та ООН Жінки в Україні у межах руху солідарності за ґендерну рівність HeForShe. Її заснували, щоб підтримати професійний розвиток жінок у сфері мистецтва та культури, а також подолати ґендерні стереотипи та усунути нерівність.

Детальніше про експертну раду премії. У 2024 році премія відбулася вп’яте.