27.05.2024

Особисті документи Володимира Івасюка розкрито

Особисті документи Володимира Івасюка розкрито

Державний архів Львівської області оцифрував та оприлюднив особисті документи Володимира Івасюка, зокрема його дитячі малюнки, ноти, листування та інші матеріали. Повна 91 справа, включаючи майже 12 тисяч документів, була оцифровизована.

Відтепер всі документи доступні для загального ознайомлення за посиланням. Це  як друковані, так і рукописні ноти, партитури та тексти пісень.

У архіві розміщено відокремлену колекцію творчості Володимира Івасюка, яка включає ранні вокальні композиції, такі як пісні “Сімнадцять літ” та “Колискова”, а також твори, створені в періоди проживання в Кіцмані, Чернівцях та Львові.

Додатково, у колекції є чернетки, автографи та рукописи відомих композицій, наприклад, “Балади про дві скрипки”, яку вперше виконала Софія Ротару у 1972 році на чернівецькому телебаченні. Також представлені чорнові версії його найвідоміших пісень, таких як “Водограй” та “Пісня буде поміж нас”.

Поміж особистих нотаток Володимира Івасюка в архіві також знаходяться кілька офіційних документів, таких як свідоцтва про народження і смерть.

Протягом 30 років свого життя Володимир Івасюк створив 107 пісень, 53 інструментальні композиції та музику до кількох вистав. Його пісні отримували перемоги на численних конкурсах як у СРСР, так і за кордоном, а їх виконували від Камчатки до Чорного моря. “Червона рута” стала його найвідомішим хітом, який отримав визнання не лише в Україні, але й у всьому світі. Однак багато з його пісень видавалися під псевдонімом, оскільки він не був членом спілки композиторів, і тому виконавці не мали права включати їх до свого репертуару.