26.05.2024

День в історії – народився Михайло Вербицький, автор мелодії гімну України.

День в історії – народився Михайло Вербицький, автор мелодії гімну України.

Сьогодні, 4 березня, виповнюється 209 років від дня народження Михайла Вербицького, автора гімну України “Ще не вмерла Україна”

Михайло Вербицький, народився 4 березня 1815 року в селі Яворник Руський біля Перемишля (нині Перемисль, Польща). Відомий як священик УГКЦ, композитор і хоровий диригент, автор мелодії державного гімну України “Ще не вмерла Україна”.

Він отримав освіту в гімназії та музичній школі у Перемишлі, де також активно співав у кафедральному хорі. Пізніше він відчув духовне покликання і вступив до духовної семінарії у Львові.

Вербицький служив парохом у селі Млини на Яворівщині протягом чотирнадцяти років. Поза своєю духовною діяльністю, він також виявився віртуозним гравцем на гітарі та займався педагогічною роботою, навчаючи музиці молоде покоління, серед яких були майбутні композитори Віктор Матюк та Порфирій Бажанський.

У віці 55 років, 7 грудня 1870 року, Михайло Вербицький помер і був похований у Млинах. Його значний внесок у музичну сферу відзначається особливо через його відому мелодію, яка стала символом національного гімну України.