22.05.2024

Триває четвертий марафон з написання статей про українську культуру у Векіпедії

Триває четвертий марафон з написання статей про українську культуру у Векіпедії

Упродовж березня Міністерство закордонних справ спільно з Українським інститутом та Громадською організацією «Вікімедіа Україна» оголошують про проведення щорічної інформаційної кампанії під назвою «Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії».

Мета цієї інформаційної кампанії полягає в розширенні асортименту статей про Україну та її культуру на Вікіпедії, незалежно від мови. Зважаючи на те, що Вікіпедія є одним з найбільших та найбільш доступних джерел інформації у світі, це створює унікальні можливості для просування української культури на міжнародному рівні.

«З 2021 року, коли ми ініціювали наповнення Вікіпедії правдивими фактами про Україну, проект досяг неабияких успіхів. Важливо, що цей процес триває вже четвертий рік поспіль і нарощує масштаби, залучає у свої лави небайдужих людей в Україні та у всьому світі», – наголосив Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Цьогорічна тема проекту полягає у деколонізації української культури. Внаслідок початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну світова спільнота зросла зацікавленість досі недослідженою українською культурою.

З 2021 року в межах інформаційної кампанії на Вікіпедії було створено понад 6 000 унікальних статей на тему української культури різними мовами. Появилися тексти не лише на більш поширених мовах, таких як французька, німецька, японська, китайська тощо, але й на менш розповсюджених, таких як арабська, баскська, валлійська, індонезійська, тіп та гуджараті.

Взяти участь можуть всі бажаючі. Інформацію про конкурс, список пропонованих статей та умови участі можна знайти за посиланням: ucdm.wikimedia.org.ua.

Для зв’язку з представником для ЗМІ звертайтесь до Олени Нескородяної, комунікаційної менеджерки Українського інституту за адресою: olena.neskorodiana@ui.org.ua.