29.05.2024

У Харкові стартував “Український АРТ ХАБ “Мистецька ФОРТЕЦЯ”

У Харкові стартував “Український АРТ ХАБ “Мистецька ФОРТЕЦЯ”

У Харкові, прифронтовому місті, 12 травня розпочався новий проєкт Міністерства культури та інформаційної політики під назвою “Український АРТ ХАБ «Мистецька ФОРТЕЦЯ». Цей проєкт створено на базі Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка і спрямований на проведення мистецьких виступів на деокупованих територіях.

“Наш проєкт «Український АРТ ХАБ «Мистецька ФОРТЕЦЯ» створений, аби за допомогою мистецтва психологічно підтримувати наших захисників та мешканців деокупованих територій. Це і військовослужбовці ЗСУ, і представники правоохоронних органів та пошуково-рятувальних служб деокупованих територій і зон, наближених до бойових дій”, – сказав т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв.

Першими в Харкові в рамках цього проєкту виступили артисти Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. Їх вистава-концерт “Музи не мовчать”, створена режисером Іваном Уривським, заполонила серця глядачів відвертою музикою та відчутними віршами, які об’єднують минуле, сьогодення і майбутнє в одне ціле. У цьому непересічному концерті взяли участь актори-франківці – Михайло Кукуюк, Катерина Артеменко, Валерій Величко, Лариса Руснак.

Також актори Київського Національного театру імені Івана Франка не залишили осторонь цей великий захід культурної революції. Вони виступили з концертами перед мешканцями та захисниками у Балаклійській громаді Ізюмського району.

Нагадаємо, команда франківців вже не раз дарувала свою творчість прифронтовим містам. Часом гострі, але актуальні поетичні рядки, живе спілкування, єднання спільним духом боротьби – все це надихає та дарує впевненість у перемозі. У рамках роботи українського арт хабу «Мистецька фортеця» заплановано проведення культурно-мистецьких заходів для мешканців та захисників на території тридцяти громад Харківської, Донецької, Запорізької, Херсонської, Миколаївської, Дніпропетровської та Сумської областей.

Джерело: Мінкультури.